ФІДБЕК

Висловлюємо щиру подяку Тіні Пересунько за подаровані до фонду Наукової бібліотеки два примірники видання:

Щедрик. Відома пісня з невідомою історією. До 100-річчя південноамериканської прем'єри "Щедрика".

Ця праця завершує п'ятирічний період ювілейних відзначень світового тріумфу "Щедрика" й присвячена 100-річчю південноамериканської прем'єри шедевру Миколи Леонтовича. Видання має освітню мету та є інформаційним доповненням до стендів мандрівної виставки "Прийшли, заспівали, перемогли", яка упродовж 2024 року експонуватиметься в університетах України. Ппроєкт здійснено за грантової підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні з метою безкоштовного поширення в українських університетах та бібліотеках.

Окрім матеріалів фонду Української Республіканської Капели Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України у праці представлені документи Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, Осередку української освіти та культури у Вінніпезі (Канада), Української вільної академії наук у Нью-Йорку (США), Національної Бібліотеки Чеської Республіки - Слов'янської бібліотеки (Прага), а також приватного архіву Інституту Леонтовича, Анатолія Паладійчука та Діани Стеценко-Болтон.

Тіна Пересунько - засновниця Інституту Леонтовича, наукова співробітниця Інституту української археографії та джерелознавства імені М. С. Грушевського НАН України.